בחרו עמוד

בית חדש הוא הזדמנות לא רק להתחדש אלא גם להתעדכן בטכנולוגיות חדישות אותן פיספסתם בעבר ולשדרג את רכישות מכשירי החשמל והאלקטרוניקה, תוך התאמתם לפרמטרים החדשים של חסכון בחשמל ואיכות הסביבה. קניית מזגן הוא הזדמנות מצויינת לראות מה התחדש בתחום ומה יש לשוק המקומי להציע לכם, תוך השוואת מחירים. חשוב להתאים את המכשיר לגודל החלל ולהתאים את הטמפרטורה באופן הגיוני. לדוגמא – להקפיא את החדר ולישון מכורבלים תחת שמיכת פוך לא נחשב שימוש נבון של המכשיר.

צרכי הבית ודייריו

ישנם סוגים שונים של מכשירים, מה שדורש מעט בירור ומחקר בנושא. הפרקטי ביותר הוא העילי, מאחר ואינו תופס מקום בחדר וניתן להתקין אותו בפינה רצויה המתאימה לשימוש אופטימלי אך גם לחיפוי גבס דקורטיבי, באם תירצו. מיועד לחלל אחד בלבד. ישנה אפשרות להתקין גם מכשיר רצפתי, המיועד לחללים בינוניים וגדולים. מיני מרכזי מתאים למספר חללים או חדר אחד גדול. ניתן לשלב בין עילי לחדרי השינה ולמיני מרכזי לשאר החדרים כך שכל חלל יקבל את מידת האוויר הרצויה. יש לחשוב מה מידת השימוש במהלך השעות השונות, כמה אנשים נמצאים בבית בו זמנית ובהתאם לכך לבנות תכנית פעולה שתעזור לבחור את הסוג המתאים ביותר. חשוב להפעיל את המכשיר רק בהתאם לצורך, כשיש אנשים בבית ולא בבית ריק או בזמן שחלונות ודלתות פתוחות לרווחה, להרגיל כך גם את הילדים וכך למנוע בזבוז חשמל.

פרטים טכניים

חדרים גדולים יותר דורשים תפוקה גבוהה יותר, כך גם לגבי ריבוי חלונות, חשיפה גדולה לשמש ועוד. אינוורטר היא טכנולוגיה יקרה יותר מצד אחד אך חסכונית הרבה יותר בצריכת חשמל. משהו שחשוב לקחת בחשבון. המכשירים מדורגים על פי צריכת החשמל כשהאות A מסמלת דרגה חסכונית במיוחד והאות G מסמלת דרגה בזבזנית במיוחד. יש לשים לב, בין היתר, לחלוקת האחריות על המכשיר בין המכשיר עצמו וההתקנה. לעיתים ניקנה המכשיר במקום אחד ומוזמן מתקין שלא דרך החנות מה שעלול ליצור סיבוך בירוקרטי קטן ברגע האמת. יש לשים לב למשך תקופת האחריות וללחוץ על תקופת אחריות ארוכה עד כמה שניתן. בדיוק כמו מיגוון המחירים לגבי המכשירים כך גם יש לעשות סקר שווקים לגבי עלויות ההתקנה, מבחינת סוג המכשיר המותקן ומיקומו.

פרמטרים נוספים להורדת מחירים

התקופה של סוף הקיץ הופכת להיות אידאלית לקניית מזגן. מחירי סוף העונה הגיעו גם לכאן, משפיעים על רוחות השוק. המתקינים עצמם זוכים להאטה בקצב עבודתם והם הרבה יותר פנויים להזמנות חדשות ואף עשויים להוזיל מחירים בעצמם, מחירי החשמל עברו את השיא ונמצאים בנסיגה קלה, מה שיבוא לידי ביטוי בחשבון החשמל. המכשיר ישמש אתכם גם לחודשי החורף המתקרב ויחכה בקוצר רוח לקיץ הבא. כבר לא תתפסו לא מוכנים.