בחרו עמוד

תפוקת המדחס – 12500 BTU/H שווה ערך ל 1 כ"ס תפוקת הקירור – 9000 BTU/H שווה ערך ל 1 כ"ס תפוקת החימום – 9700 BTH/H שווה ערך ל 1 כ"ס מה שקובע בעיקר זה תפוקת הקירור והחימום שהפועל היוצא שלהם הוא רמת הקירור/חימום בדירה ומכאן שיש להתאים את תפוקת הקירור/חימום לגודל ולמיקום החדר.

טכנאי מיומן יוכל להגדיר בהתאם לנתוני הדירה והחדרים את סוג ותפוקת המזגן (1 כ"ס, 2 כ"ס וכו).

לקראת קנית מזגן יש לקחת בחשבון מספר נתונים על הדירה/חדר.

להגדיר באיזה חדר או חדרים רוצים להתקין את המזגן.

האזור בארץ שבו מתגוררים – צפון מרכז או דרום.

שטח חלל החדר שבו רוצים להתקין את המזגן.

האם בחדר מכשירים פולטי חום.

האם צפויים להימצא בחדר הרבה אנשים או מעט.

האם החלונות גדולים או קטנים ומספרם. האם מכוסים ווילון או גלויים.

דירת גג או דירת ביניים.

שתי אפשרויות לקניה והתקנת המזגן:

קנייה בחנות/אינטרנט והתקנה בנפרד באמצעות חברה/עסק המתמחה בכך.

קניה אצל עסק המתמחה במיזוג אוויר (לא מיזוג אויר, מכונות כביסה, יבוש וכו) כולל התקנה.

המלצתנו היא לקנות את המזגן ואת ההתקנה באותו העסק כך שיש גוף אחד האחראי על כל התהליך פרט כמובן לאחריות היצרן על המוצר. אם קונים בנפרד ובמידה ותיווצר בעיה הכי קטנה המתקין יעביר את הבעיה לחנות או ליצרן והם יחזירו את הבעיה למתקין.

סיפור שאינו נגמר.

אין מחיר קבוע להתקנה. הכל תלוי בסוג המזגן ומיקומו. לעיתים יש צורך בצנרת ארוכה, לעיתים צריך להרים מרצפות לצורך העברת צנרת ואף לבנות תעלות כשמתקינים מזגן מיני מרכזי.

חשוב לבצע סקר שוק לפני הקניה וההתקנה. יש לקבל הצעת מחיר מסודרת, חתומה ומחייבת ולא על דף עם עיפרון והבטחה שיהיה בסדר. לבקש מהעסק/חנות שם של לקוח אחד או שנים ולהתקשר על מנת לקבל חוות דעת על הקניה וההתקנה. לא להתפתות ולקנות את המוצר הזול ביותר. אין מתנות חינם. במידה ומחיר המזגן זול במיוחד העלויות תבואנה ממקום אחר. לאף עסק אין עניין להפסיד כסף.

חשוב לנסות ולוודא מי היא החברה המתקינה ומה הוותק והניסיון שלה בשוק. חשוב לוודא בחברה המתקינה אישור של יצרני המזגנים על קורסים והשתלמויות של טכנאי החברה. יש הבדל בין מזגן למזגן וכמו שלא כל הרכבים דומים כך המזגנים.